ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

Wystawa Wiesława M. Zielińskiego "Dzieciaki. Fotografie 1960-69"

2016-05-30
1 komentarzy
6
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wystawa Wiesława M. Zielińskiego "Dzieciaki. Fotografie 1960-69"
fot. Wiesław M. Zieliński
W Starej Galerii ZPAF odbędzie się wystawa Wiesława M. Zielińskiego pt. "Dzieciaki. Fotografie 1960-69"

W Dniu Dziecka w Starej Galerii ZPAF odbędzie się wernisaż wystawy Wiesława M. Zielińskiego pt. "Dzieciaki. Fotografie 1960-69". Dla wszystkich oglądających z pewnością będzie to melancholijna podróż do okresu dzieciństwa i wspomnień, które wywołują uśmiech i skłaniają do refleksji. "Fotografując, zawsze starałem się zgłębić naturę dziecka - mówi autor zdjęć, szanowany fotograf Wiesław Mariusz Zieliński. "Uchwycić to, co najbardziej charakterystyczne dla okresu dzieciństwa: radość, smutek, marzenia, relacje z rówieśnikami, czy też środowisko w którym żyje i spędza swój czas".


fot. Wiesław M. Zieliński
fot. Wiesław M. Zieliński

Tak opowiada o swojej wystawie: "Chcąc określić, kiedy dziecko stało się głównym tematem mej twórczości, muszę cofnąć się do wczesnych lat 60-tych XX w., czyli do początków mojej fotograficznej pasji. Miałem naprawdę sporo szczęścia, że poznałem niezwykłego artystę fotografika śp. Witolda Dederkę. Kiedyś pokazałem mu kilkanaście swoich fotografii. Wśród nich, były także zdjęcia przedstawiające dzieci. I to właśnie na nie, Witold zwrócił szczególną uwagę. Zostaniesz "dzieciorobem", powiedział. Jego słowa okazały się wkrótce prorocze".

Wernisaż wystawy w Starej Galerii ZPAF odbędzie się w środę 1 czerwca o godz. 18:00. Wystawa potrwa do 24 czerwca. Szczegóły na stronie www.zpaf.pl.

Wiesław M. Zieliński

Członek ZPAF od roku 1966. Urodzony w 1935 w Warszawie. Fotografią, jako dziedziną sztuki zajmuje się od końca lat 50-tych ubiegłego wieku. Był członkiem studenckiej grupy fotograficznej STODOŁA-60, uczestnicząc we wspólnych wystawach w kraju i za granicą, wielokrotnie otrzymując nagrody, medale i wyróżnienia. Od roku 1991 jest członkiem międzynarodowej grupy fotograficznej CIRCLE-24. W ramach działalności artystycznej tej grupy brał udział w wystawach w Anglii, Holandii, Dani, Japonii i innych krajach. Wiesław Mariusz Zieliński był zaproszony do udziału w wystawie w Belgii pt. „12 czołowych fotografów”. Jest autorem albumu fotograficznego pt. „Pozostał tylko popiół” o obozie Auschwitz-Birkenau oraz współautorem zdjęć do albumu „Auschwitz w rzeźbie”, poza tym wiele jego fotografii publikowanych było w różnego rodzaju albumach np. „Wenus Polska”, „Akt”, „Antologia Fotografii Polskiej”, „Mistrzowie Polskiego Pejzażu”, „Nasza Pamięć”, „Dwory i Dworki”, „Niezwykłe Miejsca w Polsce” a także w polskich i zagranicznych periodykach związanych z fotografią.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl